فرآیند طراحی سایت به چه صورت است

طراحی سایت چیست

طراحی سایت  فرآیند ایجاد یک وب سایت است. فرآیند طراحی سایت شامل مجموعه ای از مهارت هاست که جنبه های مختلفی از جمله طرح بندی صفحه وب، تولید محتوا و طراحی گرافیک، آی تی، کد نویسی و غیره را در بر می گیرد. در حالی که اصطلاحات طراحی وب و توسعه وب اغلب به طور متناوب استفاده می شود، طراحی سایت از لحاظ فنی زیر مجموعه ای از دنیای گسترده تر توسعه وب است.

وب سایت ها با استفاده از یک زبان نشانه گذاری به نام HTML ایجاد می شوند .طراحان وب، صفحات وب را با استفاده از تگ های HTML ایجاد می کنند و از این طریق محتوا و متا دیتا های هر صفحه را مشخص می کنند. طرح بندی و ظاهر عناصر در یک صفحه وب به طور معمول با استفاده از CSS و یا صفحات cascading style تعریف می شود. بنابراین، بیشتر وب سایت ها شامل ترکیبی از HTML و CSS است که به نحوی تعیین کننده نحوه نمایش هر صفحه وب، در مرورگر است.

اغلب افراد زیادی در تیم هایی که جنبه های مختلف فرآیند طراحی وب سایت را پوشش می دهند، کار می کنند، اما از سویی نیز ممکن است برخی از طراحان تعدادی زیادی از این مهارت ها را یکجا داشته باشند.

برخی از طراحان وب ترجیح می دهند صفحات را با کدهای دست نویس تولید کنند در صورتی که برخی دیگر ترجیح می دهند، از ویرایشگر "WYSIWYG" مانند Adobe Dreamweaver استفاده کنند. این نوع ویرایشگر یک رابط بصری برای طراحی صفحه وب فراهم می کند که به طور خودکار کد HTML و CSS مربوطه را تولید می کند.


فرآیند طراحی سایت

یکی دیگر از راه های محبوب برای طراحی وب سایت ها از طریق سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا است. این خدمات قالب های مختلف آماده ای برای وب سایت ها ارائه می دهند که می تواند به عنوان نقطه شروع برای طراحی یک وب سایت جدید مورد استفاده قرار گیرد. وب سایت ها می توانند محتوا را اضافه کنند و طرح بندی را با استفاده از یک رابط مبتنی بر وب برای سایت خود سفارشی سازند.

در حالی که HTML و CSS برای طراحی ظاهر و تجربه خوب کاربری یک وب سایت استفاده می شوند، تصاویر نیز باید جداگانه ایجاد شوند. بنابراین طراحی گرافیکی در این مرحله با طراحی وب همپوشانی دارد. وظیفه طراحان وب در این بخش، طراحی گرافیکی تصاویر برای استفاده در صفحات وب است. برخی از برنامه های گرافیکی مانند Adobe Photoshop حتی شامل گزینه "Save for Web ..." است که راه ساده ای برای ذخیره تصاویر در فرمت بهینه سازی شده برای انتشار وب می باشد.

نتیجه گیری

بنابریان، زمانی که میخواهید یک وبسایت حرفه ای داشته باشید، باید با بهترینها کار کنید. به همین دلیل نیاز است لیستی از بهترین شرکت های طراحی وب را بررسی کنید تا بتوانید آژانسی که برای شرکت شما مناسب تر است را پیدا کنید.

کاسپین سایت با نمونه کارهای بیشماری که در زمینه انواع طراحی سایت داشته آماده ارائه خدمات طراحی سایت می باشد، شما می توانید جهت طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، دایرکتوری، بی تو بی و مارکت پلیس با ما تماس بگیرید

0