فروشگاه اینترنتی خود را در شش مرحله ساده راه اندازی کنید

شش مرحله ساده برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی و باز کردن یک کسب و کار موفق آنلاین را در این مقاله به شما معرفی می کنیم:

1.تصمیم بگیرید چه محصولاتی را به فروش برسانید.

قبل از اینکه کاری انجام دهید مهم است که تصمیم بگیرید چه نوع کالایی را میخواهید به صورت آنلاین در فروشگاه اینترنتی خود بفروش برسانید. صرفنظر از هر چه انتخاب می کنید، این مهم است با محصولاتی کار کنید که نسبت به آنها اشتیاق دارید. این شانس وجود دارد که روزهای زیادی با این محصولات کار کنید، بنابراین مطمئن شوید تا چیزی نباشد که در آینده شما را دلسرد کند. 

2.بهترین راه حل فروش محصول را برای خود انتخاب کنید

بسته به بودجه و میزان تخصص شما، قدم بعدی این است که تصمیم بگیرید کدام نوع از راه حل تجارت الکترونیک برای فروشگاه اینترنتی شما ایده آل است:

  • طراحی فروشگاه آنلاین خودتان:
  • دراین مرحله ابتدا باید فروشگاه آنلاین خود را پیاده سازی کند و به طراحی فروشگاه اینترنتی بپردازید که می توانید برای این کار از شرکتهای طراحی سایت کمک بگیرید، هرچند که این یک انتخاب عالی برای سفارشی سازی کامل است، اما این انتظار وجود دارد که برنامه نویسی سنگین برای پیکربندی سایت نیاز داشته باشید، و به این معنی است که شما باید یک نفر را استخدام کنید.

  • فروش محصولات در سایت های مارکت پلیس:
  • فروشگاه های آنلاین از پیش آماده ای وجود دارد که تنها کافی است تا شما محصولات خود را در آن فروشگاه ها ثبت کرده و محصولات خود را به فروش برسانید که در این روش دیگر نیاز به طراحی فروشگاه اینترنتی ندارید

3.شروع به ساختن فروشگاه خود کنید.

اکنون زمان آن فرا رسیده است که شروع به ساختن فروشگاه خودتان کنید. بسته به نوع راه حلی که انتخاب کردید، شما می خواهید قابلیت آن را یاد بگیرید و شروع به تنظیم صفحات مهم خود کنید، از جمله صفحه اصلی سایت، صفحات محصول و دسته بندی محصولات، صفحات محتوایی و موارد دیگر. به خاطر داشته باشید که شما لازم است که نام تجاری و طراحی هر مرحله را در طول این روند مورد بررسی قرار دهید

4.یک نام دامنه را انتخاب کنید

نام دامنه شما، آدرس وب (URL) است جاییکه مشتریان فروشگاه آنلاین شما را پیدا می کنند. این یک تصمیم بزرگ برای کسب و کار شماست، بنابراین آن را سَبُک نگیرید. اگر می توانید، نام دامنه ای را انتخاب کنید که کوتاه و ساده باشد و کسب و کار شما را توصیف کند.

5.دریافتی داشته باشید.

گام بعدی قبل از راه اندازی فروشگاه شما، این است که تصمیم بگیرید روش پرداخت مشتریان به چه صورتی باشد، در ابتدا می توانیداز روش پرداخت آنلاین در فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید ، اما شما همچنین می توانید گزینه کارت به کارت را نیز در سایت خود داشته باشید.

6.کسب و کار خود را بازاریابی کنید

هنگامی که وب سایت شما آماده دیدن شد، نیاز دارید که مشتریان را با بازاریابی به سمت فروشگاه خود هدایت کنید. اینکه آیا شما ایمیل، رسانه های اجتماعی، SEO یا سایر روشهای بازاریابی آنلاین را به عنوان اهرم استفاده میکنید یا خیر، این بسیار مهم این است که فروشگاه خود را با انبوه مردم به اشتراک بگذارید. به عبارت دیگر، حتی اگر شگفت انگیزترین سایت را در دنیا داشته باشید، اگر هیچ کس نتواند فروشگاه شما را پیدا کند، شما برای پرداخت صورتحساب در کشمکش خواهید بود.

نتیجه گیری

فروش آنلاین می تواند تجربه ای همراه با پاداش باشد که به شما اجازه می دهد تا مُعرف شما و روحیه کارآفرینی موجود در شما باشد. مهمتر از همه، این می تواند راه اندازی یک کسب و کار جدید باشد. اگر برای شروع آماده هستید، این شش مرحله می تواند به شما در مسیر درستِ موفقیت کمک کند.

0