طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا

طراحی سایت ریسپانسیو از خدمات اصلی طراحی سایت تهران کاسپین سایت می باشد در اصل واکنش گرا یا سایت ریسپانسیو (responsive) در طراحی سایت به سایتی گفته می شود که ابعاد و رزولوشن دستگاههای مختلف بصورت خودکار واکنشگرا بوده و سازگاری داشته باشد و کاربران بدون توجه به صفحه نمایش مپلا گوشی های موبایل یا لپ تاپ و تبلت یا کامپیوترهای رومیزی و ال سی دی های بزرگ بتوانند به راحتی سایت را بررسی کنند و دیگر نیازی نیست اندازه صفحه را تغییر دهند که سایت به صورت کامل دیده شود. امروزه کاربران از نمایشگرهای مختلف در ابعاد های بزرگ و کوچک برای دسترسی به صفحات وب استفاده میکنند. بنابراین سایتی میتواند نسبت به رقبا موفق عمل کند که بتواند نمایش درستی را به همه کاربران مراجعه کننده به سایت داشته باشد .

در حال حاضر بیش از 70% کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت ها استفاده میکنند و در صورتی که قالب سایت شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهید داد. زیرا این دسته از کاربران پس از ورود به سایت شما در صورتی که نتوانند مطالب سایت شما را به راحتی مطالعه نمایند اقدام به خروج و ترک سایت شما خواهند نمود و لذا طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا از اهمیت بسزایی در طراحی سایت برخوردار می باشد.

مزایای طراحی سایت های ریسپانسیو (واکنشگرا):

  • قابلیت نمایش در تمامی مرورگرها و سیستم ها اععم از دستکتاپ، موبایل و یا انواع تبلت ها
  • عدم وابستگی به سایز
  • افزایش رتبه سئو و تاثیر بالای آن در بهینه سازی سایت
  • افزایش بازدید سایت
  • هدفمند کرن محتوای کلیدی

چگونه سایت ریسپانسیو بسازیم

برای طراحی سایت بصورت ریسپاسنیو تکنیک ها و روش های مختلفی وجود دارد که در زیر به بخشی از آن تکنیک ها و فریم ورک ها اشاره می کنیم، در نهایت این را مد نظر قرار دهید که ریسپاسنیو کردن سایت بسته به نوع قالب گرافیکی و ایده طراح می بایست استفاده شود و پیاده سازی آن بسته به نوع طرح گرافیکی مستلزم استفاده از تکنیک ها یا فریم ورک های مختلف خواهد بود.
در اصل فریم ورک یک بسته از ساختار، فایل ها و پوشه کد های استاندارد مانند css و html و js و غیره است . که می تواند به عنوان ابزاری در توسعه وب سایت ها ، به عنوان پایه ای برای شروع استفاده می شود.
فریم ورک های ریسپانسیو، شامل برچسب های CSS و HTML و حتی کدها جاوا می باشند. بنابراین ، بهترین انتخاب برای ایجاد طرح های وب سایت های استثنایی هستند.

بوت استراپ (bootstrap)

بوت استراپ یکی از پر معمول ترین و محبوب ترین فریم ورک های توسعه سایت و استانداردهای ریسپاسنیو می باشد. در حال حاضر آخرین نسخه بوت استراپ در دسترس است. بوت استراپ دارای ویژگی های بی نظیر شامل عناصر ناوبری و خیلی موارد دیگر است. با داشتن این فریم ورک برنامه نویسان سایت می توانند به راحتی هر نوع سایتی را بدون هیچ گونه تکنیکی ایجاد کنند. همچنین دارای پشتیبانی قوی موبایل نیز می باشد.

Foundation

این یک روش فوق العاده برای ریسپانسیو می باشد که بیشتر برای ایجاد طرح های یکپارچه سایت، برنامه های کاربردی سایت و قالب های تلفن همراه استفاده می شود.

Pure

این ماژول دارای مجموعه ای از فرمتهای css است که ردپای کوچکی از خود بر جای می گذارد. این ساختار در حال توسعه با تلفن های همراه است و به طراحان سایت کمک می کند تا بسته های مورد نیاز را بنویسند. طیف گسترده ای از اجزای css ، نیز با pure در دسترس می باشند.

در واقع آن چیزی که از اهمیت ویژه ای برخودار است در صورتی که سایت شما ریسپاسنیو نباشد نمی توان انتظار داشت در رقابت با دیگر رقبا نتیجه موفقیت آمیزی حاصل گردد. طراحی سایت واکنشگرا که بتواند طیف وسیعی از مرورگرها و نمایشگرها را پشتیبانی نماید از الزامات طراحی سایت می باشد و علاوه بر تاثیری که در جذب و پشتیبانی کاربران سایت شما دارد تاثیر بسیار زیادی نیز در سئو سایت خواهد داشت. لذا کاسپین سایت با رعایت تمامی این استانداردها می تواند وب سایت شرکت شما را با رعایت بالاترین استانداردهای ریسپانسیو پیاده سازی نماید.

0