بازاریابی محتوا

امروزه دنیای وب، تکیه زیادی بر انواع محتوای متنی، تصویری، ویدئویی و صوتی دارد. یکی از عوامل بهینه سازی سایت، محتوای بیشتر و قوی‌تر می باشد. محتوای خوب اصلی‌ترین عامل موفقیت هر کسب و کار آنلاین می باشد. جهت برنامه‌ریزی بلند مدت در دنیای دیجیتال مارکتینگ بایستی استراتژی محتوایی دقیق و برنامه‌ریزی شده‌ای برای تولید محتوا روی سایت و صفحات شبکه‌های اجتماعی خود داشته باشید.

تولید محتوا، توزیع محتوا در مکان مناسب و ترویج آن بر اساس استراتژی‌ های محتوا، بازاریابی محتوا نام دارد. برندینگ، بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو، حفظ مشتریان فعلی، جذب مشتریان جدید از اهداف بازاریابی محتوا می باشد که در جهت بهینه سازی سایت شما کمک بسزایی دارد. شرکت ها برای فروش محصول، یا ارائه خدمات خود؛ می‌توانند با بهره بردن از امکانات بازاریابی محتوا به عنوان یک ابزار مفید و کارآمد، به توسعه بازار خود کمک نمایند.

اهمیت تولید محتوا در طراحی سایت

تولید محتوا مهم‌ترین رکن در طراحی سایت است. از این رو هر وب سایت برای موفقیت نیازمند ایجاد متون با کیفیت، بهینه و به ‌روز است. یک محتوای خوب محتوایی است که بتواند پاسخ سوال یا ابهام کاربر را درباره موضوع مدنظر بدهد؛ و اطلاعات مفیدی در اختیار کاربر قراردهد. چنین محتوایی می‌تواند به شما جهت کسب رتبه‌های برتر در نتایج جستجو کمک نماید.

مهم‌ترین معیار گوگل در جهت بهینه سازی سایت و برای نمایش صفحات یک سایت در بالاترین رتبه در نتایج جستجو، تولید و انتشار محتوای یونیک، با رعایت اصول نگارشی و سئوی محتوایی می باشد. محتوای یونیک به مطالبی گفته می شود که بر مبنای ترجمه، تحقیق یا دانش فردی تولید شده باشد. کپی و یا تکرای نباشد؛ و از همه مهم‌تر جذاب باشد تا بتواند علاقه مخاطب واقعی را به خود جلب نماید.

تولید محتوا تولید محتوای مفید و کاربرپسند و انتشار آن در وب ‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی، منجر به شکل‌گیری ارتباطی مستمر میان شما و مخاطبین هدف می گردد؛ و حس وفاداری را در آنها تقویت می‌کند. این موضوع باعث ماندگاری بیشتر کاربران در سایت و بازگشت مجدد آنها به سایت شما می‌شود. سودآوری کسب و کارها به داشتن مشتریان وفادار وابسته است. مشتریانی که به برند شما اعتماد کنند؛ و خرید خود را همیشه از طریق شما انجام دهند.

شرکت طراحی سایت کاسپین سایت قصد دارد تا با آموزش تولید اصولی و صحیح محتوا به صاحبان کسب و کارها، این امکان را برای آنها فراهم کند تا اولین قدم‌هایشان را در تولید محتوا به درستی بردارند و همیشه این نکته را در نظر داشته باشند، اگرچه حفظ مشتریان قدیمی بسیار مهم است؛ اما جذب مشتریان جدید نیز همیشه باید در دستور کار باشد. بازاریابی محتوا بخصوص در کسب و کارهای نوپا اهمیتی دو چندان دارد.