ابزارهای گوگل

استفاده از ابزارهای گوگل در طراحی سایت برای شرکت ها و فروشگاه های اینترنتی، دیگر یک نیاز نیست بلکه ضرورت است. شما می توانید با اطمینان خاطر طراحی سایت خود را به کاسپین سایت بسپارید، چرا که ما با دقت بالا و بکارگیری ابزارهای گوگل وب سایت درخواستی شما را طراحی و بهینه سازی خواهیم کرد. طراحی وب سایت داینامیک، بهینه سازی سایت، همراه با پنل مدیریت، خرید دامنه مناسب، همه و همه از خدمات ما می باشد.

تمام سعی ما این بوده است تا در طراحی وب سایت ها ابزارهای گوگل را به کار بگیریم به دلیل اینکه طراحی وب سایت برای بسیاری از مشاغل، حتی مشاغل سنتی با مشاوره گرفتن از شرکت‌های طراحی سایت اهمیت بسیاری پیدا کرده است. گوگل ابزارهای بسیار زیادی را برای کمک به شرکت ها معرفی کرده که بسیاری از شرکت ها هنوز با این ابزارها آشنایی کافی ندارند و از مزایای استفاده از ابزارهای گوگل بی خبراند

گوگل علاوه بر اینکه موتور جستجوی بسیار قوی بوده و در پیدا کردن اطلاعات به کاربران خود بسیار قوی عمل می کند. ابزارهای بسیاری را نیز در اختیار طراحان سایت قرارداده تا بتواند با استفاده از این ابزارها به طراحی سایت های موفق تری اقدام کنند و دنیای رقابتی را برای طراحان سایت ها به وجود آورده که در نتیجه سایت های طراحی شده از کیفیت بالاتری برخوردار شوند.

در ادامه با برخی از پرکاربردترین ابزارهای گوگل آشنا خواهیم شد که هرکدام از این ابزارها در قسمت های مختلفی کاربرد دارند.برخی از این ابزارها می توانند قبل از طراحی سایت به طراحان کمک کنند و برخی بعد از طراحی سایت کاربرد دارند که در ادامه به معرفی کاملتر این ابزارها خواهیم پرداخت.

کاربردی ترین ابزارهای گوگل

 • گوگل ترندز

  گوگل علاوه بر ابزار Google AdWords Keyword Planner، سرویس رایگان دیگری را در اختیار شما قرار می دهد با نام Google Trend. این ابزار می تواند در انتخاب هوشمندانه و هدفمند کلمات کلیدی مفید واقع شود. گوگل ترندز به شما کمک می کند تا به مقایسه کلمات کلیدی که انتخاب کردید پرداخته و میزان محبوبیت کلمات کلیدی را باهم مقایسه کنید و در نهایت از بین کلمات کلیدی مترادف کلمه ای را انتخاب کنید که میزان سرچ بیشتری در بین کاربران دارد. این ارزیابی در گوگل ترندز Google Trends بر اساس کشورها و مناطق مختلف، زبان، دوره تاریخی و… قابل دسته بندی است. کلمات کلیدی در این سرویس از لحاظ محبوبیت و تعداد سرچ با هم مقایسه می شوند. شمامی توانید با استفاده از ابزار قبلی کلمات کلیدی مترادف را جستجو کرده و با استفاده از این ابزار به مقایسه آنها بپردازید
 • گوگل وبمستر تولز یا سرچ کنسول

  گوگل وب مستر یا همان سرچ کنسول از ابزارهای قدرتمند گوگل می باشد که به بهبود عملکرد سایت و بهینه سازی سایت کمک می کند و می توانید به بررسی عملکرد سایت بپردازید و گزارش های عملکردی سایت را بررسی کنید. می توانید خطاهای احتمالی سایت را مشاهده و به رفع آن اقدام کنید. می توانید بازدید های روزانه سایت را کنترل کنید و در نهایت می توان گفت که گوگل وبمستر تولز بهترین مرجع برای یافتن و حل مشکلات سایت شماست. بررسی ایندکس شدن محتوای جدید اضافه شده به سایت، محدود کردن دسترسی ربات های گوگل به بخشی از محتوای سایت، امکان بررسی و تحلیل سایت از دید گوگل و بازدیدکنندگان، شناسایی بک لینک ها و تشخیص موبایل فرندلی بودن از مزایای استفاده از گوگل وبمسترتولز می باشد
 • گوگل آنالیتیکس

  Google Analytics سرویس قدرتمند رایگان دیگری از گوگل است که می توانید به کمک آن براحتی به آنالیز سایت پس از طراحی وب سایت اقدام کنید. با استفاده از گوگل آنالیتیکس به تحلیل دقیق ترافیک سایت، تجربه کاربری بازدید کنندگان و مطالب و صفحات سایت بپردازید. شما با استفاده از گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) می توانید بررسی کنید که چند درصد از بازدیدکنندگان سایت شما کاربران جدید هستند، چه درصدی از آنها کاربرانی هستند که مجدد به سایت شما بازگشتند، کاربران بطور متوسط چند دقیقه را در وب سایت شما سپری کردند و چه کلماتی در سایت شما بیشترین بازدید و سرچ را داشته است.
 • گوگل ادورز

  پس از اینکه طراحی سایت به پایان رسید و در معرض دید کاربران قرار گرفت می توانید برای بهتر دیده شدن از ابزار گوگل برای تبلیغات از Google Ads استفاده کنید و در مدت زمان کوتاهی، سایت خود را به صدر نتایج گوگل برسانید. این ابزار به شما کمک می کند تا در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوید، می توانید از سرویس گوگل ادوردز (AdWords) که بصورت (PPC :Pay Per Click) می باشد، استفاده کنید. روش کار این ابزار بدین صورت است که با کلمات کلیدی مورد نظر تبلیغاتی را ایجاد می کنید و این تبلیغات توسط گوگل در صدر نتایج نمایش داده می شود. قطعا برای کسانی نمایش داده می شود که کلمه کلیدی هدف شما را جستجو کرده باشند.